Jaké tepelné čerpadlo vybrat pro bazén se slanou vodou?

30.6.2022

Vsadili jste na bazén se slanou vodou? Toto rozhodnutí kvitujeme, slaná voda totiž prospívá nejen životnímu prostředí, ale i vašemu zdraví. Pokud ale plánujete váš bazén ohřívat pomocí tepelného čerpadla, je nutné vybírat z modelů, které nejen že dokážou vyhřát celý objem bazénu, ale také odolají účinkům soli.

Kousek moře doma na zahradě

Ne každý má to štěstí, aby si blahodárné účinky skutečné mořské vody mohl užívat dlouhodobě. Pak člověku nezbývá nic jiného, než aby si svůj kousek moře vytvořil na zahradě.

Slaná bazénová voda obsahuje zhruba desetkrát méně soli než voda mořská. Navíc je mnohem příjemnější než voda chlorovaná, už jen proto, že nemá nepříjemné aroma, které je pro chlor typické. Kromě toho slaná voda pozitivně působí na kůži, má lehce antiseptické účinky, nezanechává skvrny na plavkách a neškodí přírodě, navíc ušetříte za bazénovou chemii. Jak ale vybrat tepelné čerpadlo, kterému slaná voda neuškodí?

Správný výkon je základ

Požadovaný výkon tepelného čerpadla závisí na objemu vody ve vašem bazénu. Pro bazén o objemu 20–30 m³ bude zapotřebí pořídit čerpadlo s výkonem kolem 5 kW, u objemu 60 kubíků volte výkon 12 kW. Při výběru tepelného čerpadla je zásadní i topný faktor, tj. poměr příkonu a výkonu.

Pokud hledáte čerpadlo pro bazén se slanou vodou, rozhodně volte tepelná čerpadla k tomu určená. Levnější modely, které nejsou kompatibilní se slanou vodou, nevydrží korozivní prostředí a za rok či dva budete muset investovat do nového modelu.

Titanový výměník soli hravě odolá

Zaměřte se na kvalitní teplená čerpadla s titanovým výměníkem, která odolají účinkům soli a budou spolehlivě sloužit několik let. Naše čerpadlo Fuego je speciálně určeno pro bazény a vířivky se slanou vodou. Tepelné čerpadlo prodlouží vaši koupací sezónu o několik měsíců, i zde jsou ale rozdíly v závislosti na modelu.

Standardní typy čerpadel fungují do 15 stupňů Celsia, prémiové až do  -15 stupňů. Dražší typy čerpadel (včetně našich čerpadel Mr. Silence a Fuego) umí vodu dokonce i ochlazovat, pokud se vám voda v bazénu zdá příliš teplá. Zároveň jsou prostorově nenáročné a mimořádně tiché (vydají zhruba tolik hluku jako běžná lednička). Tepelné čerpadlo můžete ovládat chytrým dotykovým displejem či mobilní aplikací.

Jak o slanou vodu v bazéně pečovat

Přestože slaná voda nevyžaduje tolik chemie jako klasická chlórovaná varianta, bez péče se neobejde. Množství a druh použité chemie závisí na množství slunečního záření, frekvenci používání bazénu i dalších aspektech.

Samozřejmostí je i nutnost sledovat hodnotu pH a dle potřeby ji upravovat, aby se voda nekazila a nezelenala. Hodnotu pH zvládnou upravit automatické dávkovací systémy, které samy pravidelně měří a upravují pH tak, aby bylo v normě, aniž byste museli přerušit opalování.

Pomocí chytrých technologií si tak můžete užívat čisté a teplé slané vody mnoho měsíců v roce. Bez práce a bez starostí.

Přejít na tepelné čerpadlo pro ohřev bazénu

picture

Naše bazénová čerpadla jsou k dostání u těchto prodejců